Właściciel na wakacjach, kot sam w domu

P1050878

Każdy miłośnik domowych zwierzaków zapewne nieraz stał przed dylematem: co zrobić z pupilem podczas wyjazdu na urlop? Z reguły rozważamy dwie opcje: zabrać ze sobą lub zostawić u rodziny / przyjaciół. O ile obie opcje nieźle sprawdzają się w przypadku psów, o tyle kot ma nieco inną naturę. Kot nie lubi zmieniać swojego miejsca zamieszkania, dlatego - nawet powierzony znajomym - w pierwszych dniach pobytu czuje się czasami nieswojo. Z tego względu, w przypadku krótszych wyjazdów (np tygodniowych) warto rozważyć pozostawienie kota samego w domu. Oczywiście musi zostać spełnionych przy tym kilka warunków.
Pierwszym i bezapelacyjnym są codzienne wizyty osoby, która będzie kociaka karmić i zmieniać mu wodę. Dobrze by było, gdyby nasz pupil tę osobę znał i akceptował, a - co za tym idzie - chciał się z nią bawić. W przypadku, gdy zwierzak jest mniej ufny, osoba doglądająca go może po prostu spędzić godzinę w naszym domu, czytając książkę lub oglądając film. Ważne, by po prostu kot miał towarzystwo.

2427176666

Drugim warunkiem jest zapewnienie kotu chociaż minimum rozrywki. Dobrze spisują się tu wszelkie kocie zabawki, które można nabyć w sklepie zoologicznym lub po prostu wykonać samemu. Prym wiodą tunele z wiszącymi myszkami, tory przeszkód oraz drapaki. Nie dość, że dostarczają rozrywki, to mogą służyć jako schron w przypadku nagłego uczucia strachu. Z domowych sposobów polecam porozrzucanie po podłodze różnej wielkości pudełek, kociaki uwielbiają się w nich chować. Świetnie spisują się też otwarte pufy oraz torby podróżne.
Trochę inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku posiadania dwóch lub więcej kotów. Zwierzaki są wtedy bardziej odporne na nudę, zajmując się po prostu sobą. Oznacza to, że mogą być pozostawione w domu nawet na dłużej niż tydzień.

 

 

 

Dodaj komentarz